Na splav mestskou hromadnou

Autor: Tomáš Velecký | 5.9.2016 o 14:57 | (upravené 5.9.2016 o 17:06) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  473x

Odvezieš ma? Prídeš po mňa? Netreba! Vtrepať sa s člnom a pádlami do busu je výzva, ktorá sa neodmieta.

Plastový kajak v lodenici, nafukovací v pivnici. Aj s tým druhým sa dá príjemne previezť po práci. Problém je, že len dole prúdom, čiže východzí bod je iný ako cieľový. Auto teda nepomôže. A keďže ísť na splav taxíkom sa mi zdá príliš panské, riešením je MHD.

Do Bratislavy zhora
Volím dva varianty. Z Hainburgu alebo z Devínskej Novej Vsi. Do rakúskeho mestečka jazdí spod Mosta SNP bus č. 901. Cestovné 1,50 €. Jazdí to každú hodinu o XX:20 hod. Cesta trvá zhruba 20 minút, ďalších 5 min. chôdzou k Dunaju. Prístup k vode je veľmi pohodlný. Viď video:

Do Devínskej sa zvyknem dopraviť busom č. 20. Vystúpim na zast. Milana Marečka a odtiaľ pešo k brehu Moravy. Prístup k vode nič moc. Ak sú komáre, tak pri nafukovaní v tôni na brehu ich vždy pekne nakŕmim.
V obidvoch prípadoch sú to dve hodiny do Karloveskej zátoky VEĽMI pohodlným tempom. Odporúčam záver jazdy prejsť Karloveským ramenom. Ak je na vodočte v Bratislave viac ako 340 cm, prejdete ho.

Z Bratislavy dole
Ten, kto sa v Bratislave nezastaví, prípadne v nej len štartuje, nech sa drží zaujímavejšieho pravého brehu. Za posledným, Prístavným mostom po pravej strane môže zájsť do niekoľkostometrového mŕtveho Ovsišstkého ramena. Vodáci to tu volajú aj Lido zátoka (pláž Lido bola ale medzi Starým mostom a dnešným Mostom Apollo). Človek by nepovedal, že v Petržalke je prales, kačky, korytnačky... Pomedzi rákosie sa dá predrať, viď foto:

Pod ramenom na hlavnom, toku prúd slabne a na záver treba prepádlovať k vodnej zdrži Hrušov. To je tá, kde je Danubiana. Odtiaľ chodí bus (zast. Čunovo - priehrada). No len zriedkavo. Každú hodinu o XX:06 hod. Odporúčam pár sto metrov preniesť sfúknutý čln do dediny Čunovo. Odtiaľ chodí bus častejšie.
Pre ambicióznejších sa dá zdrž Hrušov preniesť do starého koryta Dunaja. A odtiaľ ramenami znova člnom buď do Vojky alebo Dobrohošti. Prípadne do Rajky. To je dedinka v Maďarsku a s Bratislavou ju spája bus číslo 801. Jazdí každú polhodinu XX:00 a XX:30 hod. Pozor treba prestúpiť na 91-ku.

Ahooooj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?